четвер, 16 листопада 2017 р.

Пам`ятаємо героївСьогодні відбулася презентація чудової виставки-портрету, тобто, виставки, присвяченій одній неординарній особистості. Надзвичайна людина, героїчна доля у лихоліття Другої світової війни, палке нестримне кохання. Усе це варте бути описаним у якомусь романі! Правда, про Федора Опанасовича Малюка і його дружину Зою вже написано в історичних книжках. Виставка «Один із багатьох. Пам`ятаємо» у Центральній міській бібліотеці міста Кропивницького присвячена саме цій людині – Федору Малюку.
  Він у роки війни воював під «Зеленою брамою», там потрапив в оточення, пішки дістався до Кіровограда, де партизанив, легально працюючи в театрі. Батьки і сестри Федора теж допомагали партизанам. У листопаді 1943 року почалися у місті арешти підпільників. Були заарештовані батьки та сестри Федора Опанасовича, а потім і він із Зоєю. Батьків та сестер розстріляли, а Федору вдалося втекти. Уявляєте собі, саме заняття спортом та балетом дали Федору фізичні можливості, поки конвоїр позаду трішки відволікся, гайнути через паркан, втекти, переплисти річку в холодній воді – врятувати собі життя. Зою, майбутню дружину Федора, відпустили, тому що вона представлялася лише його партнеркою по роботі в театрі. Федір переховувався у знайомих, потім у Зої. Після визволення Кіровограда був направлений на 2-й Український фронт, потім на 3-й Український фронт, брав участь у боях за визволення Польщі, Румунії, Югославії, Угорщини. Нагороджений орденами та медалями.
На виставці представлена більш розширена біографія Федора, література, де згадується він та його сім`я, газети, старовинні фотографії, історичне листування воєнних років, особисті речі героя. Ті, хто переглядав сьогодні протягом дня виставку, щиро дякували організаторам за увагу та повагу до героїв Другої світової війни. Нагадуємо, що ця виставка  - друга із серії «Один із багатьох. Пам`ятаємо», що присвячена людям, які в роки війни боролися за мир, проявили мужність та героїзм, досягли багато чого у своєму житті.

Немає коментарів:

Дописати коментар